SWISSCAVE Türkiye

Mükemmel şarap keyfi, şarap saklama ve sıcaklık kontrolü ile başlar.


Yılların deneyimi ve uygulama testleri, SWISSCAVE'in tasarımı ve yapısının temelini oluşturmuştur. Farklı türde bir ürün. Günlük kullanımın stresine dayanabilen işlevsellik. Düşük enerji tüketimine dair yüksek verimlilik.

Yıllar boyunca, şarap severler, uzmanlar ve şarap üreticileri ile değiş tokuş yaparak, şarap saklama ve sıcaklık kontrolü alanındaki tüm deneyimlerimizi bir araya getirdik ve seri üretimde birinci sınıf bir şarap dolabı üretmeyi başardık.


SWISSCAVE'in amacını anlamak için daha önce neyin eksik olduğunu anlamak önemlidir. Uzun süredir şarap meraklısı, uzman ve deneyimli bir grup insan, iyi bilinen ve pahalı isimler de dahil olmak üzere, şarap saklama ve sıcaklık kontrolü için bir dizi ürün kullanmışlardır. Onların deneyimleri şu şekilde özetlenebilir:


  • Belki kısa Chianti şişeleri dışında, raflarda iki kat şişeyi arka arkaya yerleştirmek imkansızdı. Çoğu durumda, yalnızca tek sıra şişe koymak mümkündü. Böylece 180 cm yüksekliğindeki büyük bir dolaptaki depolama alanı yaklaşık 100 şişeye indi (200+ yerine).
  • İki şişeyi arka arkaya koymaya kalktığınızda şişelerden birinin dolabın arka duvarına değip buzlanması ve tartar (kalite kaybı) oluşması neredeyse kaçınılmazdı. Ayrıca etiketler ıslandı ve mantarlarla birlikte küflendiler, etiketler hatta çıktı. Ayrıca bu buzlanma dolabın alt tarafının içerden ıslanmasına yol açtı. Hepsi daha fazla küf demek!
  • Alanlar çok dar olduğu için şampanya, Magnum (1,5 L) ve hatta 3 litrelik şişeleri yerleştirmek genellikle imkansızdı.
  • Birçok dolabın çekmeceleri yoktu, sadece sabit rafları vardı. Bazılarının dışarı çekilebilen rafları vardı, ancak çelik yataklara yerleştirilmek yerine bir kılavuz ray boyunca sürüklendiler. Örneğin, kayan bir rafa 12 şişe konulursa, genellikle çok uzağa çekilemez veya çekmece dışarı çekildiğinde şişelerin düşeceği kadar aniden çekilmesi gerekirdi.
  • Düzgün bir şekilde dışarı çıkan ancak siz dolabı açar açmaz kendi kendine yuvarlanan başka dolaplar da vardı, bu nedenle dolap öne doğru devrilme tehdidinde bulundu.
  • Bazı dolaplarda birkaç yıl sonra paslanmaya başlayan krom raflar vardı.
  • Diğerlerinin içinde sadece birkaç raf vardı, yani bir rafa 30, 40 ve hatta 50 şişe sıkıştırmanız gerekiyordu. Bu daha sonra tepsilerin zamanla güçlü bir şekilde bükülmesine ve içinden düşerek şarabın yere düşmesine neden oldu. Ayrıca, raftaki 40-50 şişeden istediğiniz şarabı bulmak zaman alıcı bir uğraştı ve hangi şarapların hala orada olduğunu unutmak kolaydı.
  • 3 yıl sonra çalışmayı durduran, bir tür ısı değişkeni kullanan "düşük maliyetli" şarap dolapları vardı.
  • Dolapların çoğu, zamanla eğrilen plastik kulplar ve kapı çerçeveleri ile ucuza inşa edildi. Ayrıca, indirimli mağazadan sıradan bir dondurucu kadar yüksek kaliteli görünen plastik vizörlerle zengin bir şekilde döşenmişlerdi. Bu, bazı durumlarda üst fiyat aralığındaki seçkin markalar için bile geçerliydi.
  • Sonra 45/,50+desibel gürültü seviyelerine sahip şarap soğutucuları vardı - şehirden geçen bir arabanın gürültüsüyle karşılaştırılabilir).

Mükemmel kalitede şarap depolama için gerçek çalışma koşullarının taleplerini karşılayan, işlevsel bir sistemin tanımlanmasına yol açan bu birkaç deneyim: SWISSCAVE'nin doğuşunu sağladı.


Mükemmellik tutkusu SWISSCAVE