1949 yılında Hans Liebherr tarafından kurulan şirketler grubu şu anda tüm kıtalarda 140'ın üzerinde şirkete sahiptir ve yaklaşık 50.000 kişiyi istihdam etmektedir.

 

Dünya şirketi
Liebherr Şirketler Grubu geniş bir ürün yelpazesine sahip, aile tarafından işletilen bir teknoloji şirketidir. Şirket dünyanın en büyük inşaat makinesi üreticilerinden biridir; ancak diğer birçok alanda da yüksek kaliteli, kullanıcı odaklı ürün ve hizmetler sunmaktadır. Şirketler grubunun ana şirketi; Bulle, İsviçre merkezli Liebherr-International AG'dir.

 

Hissedarlarının tamamı Liebherr ailesinin üyeleridir. Şirket için uzun vadeli başarı, sürdürülebilir gelişme, istikrar ve güvenilirlik son derece önem arz etmektedir.

 

Soğutucu & Dondurucu
Liebherr‘in buzdolapları ve derin dondurucular alanında uzmanlaşan beyaz eşya bölümü̈ yılda 2,3 milyona yakın cihaz üreterek Avrupa‘nın önde gelen üreticilerinden biri haline gelmiştir. Bu ürün alanı 1954‘te Ochsenhausen (Almanya) tesislerinde faaliyete başlayarak yıllardan beri grubun büyümesinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Modern üretim ağı
Dikey buzdolapları, donduruculu buzdolapları, derin dondurucular, sandık tipi derin dondurucular ve ankastre cihazlar Ochsenhausen (Almanya), Lienz (Avusturya), Marica (Bulgaristan), tesislerinde üretiliyor. Eşsiz ürün yelpazesi şarap dolapları ve müşteriye özel çözümler de içeriyor.

 

Her müşteri isteği için en uygun çözüm
Müşteriler, mutfağı planlarken ve tasarlarken veya bir buzdolabını değiştirirken maksimum esneklik bekler. Geniş buzdolabı ve dondurucu yelpazesiyle Liebherr-Hausgeräte, her durum için doğru çözüme sahiptir. Bu amaçla ürün geliştirme, müşterilerin ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve toplumsal gelişmelere de odaklanmıştır.